אלו המתחרים של ישראל בחצי גמר האירוויזיון

בחמישי עדן גולן תעלה על בימת האירוויזיון לבצע את Hurricane מול כל אירופה. סיכויי ההעפלה לגמר גבוהים כמו גם הסיכוי לסיים בטופ 10 בגמר – אבל בדרך לשם יש גם מתחרים חזקים. אלה כל המדינות שיתחרו בחצי הגמר ה2 על עשרת המקומות הנוספים בגמר שיתקיים במוצ"ש.

עדן גולן והרקדנים הישראליים על הבמה. צילום EBU
:עדן גולן והרקדנים הישראליים על הבמה. צילום EBU

המדינות מסודרות לפי מספר שיר בחצי הגמר השני –

1 מלטה – המדינה שהכי פחות צריכה להדאיג אותנו. למרות הופעה שאפתנית כולל כיסוי עיניים בזמן ריקוד, ממוקמת אחרונה בהימורי חצי הגמר השני.

2 אלבניה – גם האלבנים עם סיכוי נמוך להפעלה לגמר, עם שיר פופ די פשוט וכנראה לא מספיק סוחף. אפשר להגיד שחצי הגמר השני יתחיל רק בשיר מספר 3.

3 יוון – היוונים עולים השנה עם פופ קליט שיכול בקלות להיתקע לכם בראש אחרי שתשמעו את השיר. מקומם בגמר כמעט מובטח, ויש אפילו מצב למיקום בעשירייה הראשונה במוצ"ש.

4 שוויץ – מי שהייתה פייבוריטית לניצחון במשך תקופה, ירדה למקום 2 בהימורים בשבוע החזרות, אך עדיין כמובן חזק בתמונת העליה לגמר – אלא אם תהיה הפתעה אדירה.

5 צ'כיה – בלדת רוק די מבולגנת עם פלואו לא ברור. ההימורים לא לטובת הצ'כים שעשויים להסתפק בביצוע אחד בלבד ולהיות מחוץ לתמונה הגמר.

6 אוסטריה – פופ דאנס זה תמיד כיף וזה לגמרי יכול להביא לאוסטריה את הכרטיס לגמר. מה שנראה כמו שילוב של רוני ואני עם חליפת חלל וסאונד של הניינטיז צפוי להספיק כדי להתברג בטופ 10 שיעלו לגמר, אבל לא לצפות למיקום גבוה מדי במוצ"ש.

7 דנמרק – שיר דרמטי שאמור להתפוצץ ואולי עם פוטנציאל ליותר בשילוב קהל באולפן. מהחזרה השנייה זה נראה כמעט אבל לא לגמרי שלם, מה שתואם את ההימורים למיקום 11 בחצי, שלצערם של הדנים לא יספיק כדי להשתתף גם בגמר.

8 ארמניה – הפתעות ושוני זה א ב באירוויזיון, והארמנים עושים את זה טוב השנה. בהופעה צבעונית, קצבית ולגמרי חריגה מהנוף, ארמניה מתבססת במקום 5 בהימורים לעלייה לגמר, והכי בצדק.

9 לטביה – לכאורה שיר רוק קל עם פוטנציאל. בפועל היעדר הכריזמה של הזמר כנראה משפיע, כי בשיר הזה יכל להיות הכל כדי להביא את הלטבים לגמר, אבל בהתחשב בהימורים ובהגשה הטכנית מדי – זה כנראה כבר לא יקרה.

10 סן מרינו – מי שעלתה לכותרות בגלל הדמיון הגדול ללוק של נטע ברזילי כשזכתה ב2018 כנראה לא עושה את זה מספיק טוב. סן מרינו היא בין 6 המדינות שלא צופים לה עלייה לגמר.

11 גיאורגיה – גם גיאורגיה הראתה דמיון בין ההופעה על הבמה ליוניקורן אחרת שכולנו מכירים. קטע הריקוד נראה כמעט 1 ל1 לזה של נועה קירל בשנה שעברה. שלא כמו סן מרינו, לפי ההימורים – לגיאורגיה זה אמור להספיק בעלייה לגמר.

12 בלגיה – מהצצה לחזרה ה2 אפשר לצפות רק במשפט אחד, שם השיר, וזה לגמרי מספיק להבין את האיכות של השיר הסוחף. בלגיה לא ממוקמת גבוה בהימורי חצי הגמר, אבל נראה שהפעם אין הרבה מתחרים חזקים, והיא לגמרי תעפיל לגמר.

13 אסטוניה – מזכיר קצת את טיפקס עם push the botton. להקה שכנראה זכייה זה לא מה שקריטי לה בהשתתפות. אסטוניה אמנם האחרונה בטופ 10 בהימורי העלייה לגמר, אך הפער ממקום 11 כרגע גדול מדי, ולמרות הרעש והצלצולים – כנראה נצפה בהם שוב במוצ"ש.

14 ישראל – החזרה של עדן גולן לא מאכזבת ומוכיחה שבחרנו נכון בגמר הכוכב הבא. עדן נשמעת מעולה בלייב, הבמה לא מקושקשת מדי ותואמת לבלדה שכבר ריגשה את כולנו. מחאות על הבמה מצד ישראל לא יהיו. כרטיס לגמר חייב להיות, מגיע לנו.

15 נורווגיה – גם הנורווגים צפויים לעבור את חצי הגמר בהצלחה. בשמיעה ראשונה כיוון השיר לא לגמרי ברור ואם צריך לתת לזה כמה השמעות כנראה שזה לא מספיק טוב כדי להצליח בגדול בתחרות. כרטיס לגמר זה נחמד, אבל מיקום גבוה בגמר פחות ריאליטי במקרה שלהם.

16 הולנד – ממוקמת בטופ 5 של התחרות, ועד כה מחזיקה בשיאי הצפיות ביוטיוב לשנה זו. אמנם בפער ניכר אך במקום 2 בשיאי הצפיות נמצאת ישראל עם עדן גולן. סיכויי ההעפלה לגמר של הולנד זהים לשל שוויץ, ואם לא תהיה הפתעה, גם הם יהיו בעשירייה של חצי הגמר ה2.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טילטיל והבן שלו - ראשית

זוכה הריאליטי מבקש – 'אל תשפטו אותי'

פקין אקספרס הכל חרטא

"הכל שקר וחארטה" – זהר מפתיע את כולם