ראיון עם אור מינאלי מנינג׳ה ישראל

בעונה של הבטחות חדשות, גם הכוכבים הותיקים מכוונים הכי רחוק שאפשר. אחרי שצבר מספר השתתפויות באליפויות עולם בטיפוס, עשרות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, וניכס לעצמו את 'אתגר הטירוף' שמשגע את העוקבים מדי שבוע – הפעם אור מיניאלי מגיע רעב מתמיד ומסמן לא רק את הגמר כמטרה, אלא גם את המידוריאמה. 

אור מיניאלי, הערב בנינג'ה ישראל 5. צילום: פיני סילוק

אחרי פעמיים גמר, הפעם תתמודד לראשונה גם בדו קרבים. איך מתכוננים לזה? 

החידוש של הדו קרבים לגמרי הפך את כל הקלפים ולי הוא הפך גם לגמרי את הבטן. צריך להבין שעד הרגע שבו הכריזו על עונת הדו קרב לאף אחד לא היה מושג שזה מה שיהיה, התכוננו והתאמנו כרגיל לספורט שבו זה אתה מול המסלול. ברגע שמוסיפים עוד מתחרה למשוואה הזאת זה משנה הכל, זה ריכוז שונה, קצב שונה ולחץ מסוג אחר שעד היום לא נאלצנו להתמודד איתו. ההכנה שלי השנה קיבלה דגש חזק על מהירות, מה שלא היה בכלל פאקטור באף עונה קודמת.

השנה יותר מתמיד, יש תחושת של וותיקים מול צעירים. עד כמה הכוכבים צריכים לחשוש ממתמודדים חדשים? 

אני מאמין שהתחושה הזאת נובעת ממקור ספציפי אחד שנקראת הכנופיה. יש שם ילדים חזקים בצורה לא הגיונית, כאילו לקחו תינוק והחזיקו אותו במכון נינגה עד שהוא מספיק גדול ללכת לתוכנית. יש השנה שמות חדשים שבאו לתת בראש בשיא הבטחון ועם כל האנרגיה שיש להם. אסור לחשוב עליהם בתור תחרות קלה כי הם עוד צעירים. הילדים האלה באו לנצח בדיוק כמו שאני בא לנצח.

אור מיניאלי. צילום: עומר אלפנדרי
אור מיניאלי. צילום: עומר אלפנדרי

חלק מהנינג'ות הותיקים כבר הספיקו לפרוש מהתכנית. זו לא העונה הראשונה שלך ואולי גם לא האחרונה, אבל יש כבר תכניות להתפתח בתחומים אחרים ביום שאחרי? 

השנה זאת תיהיה הפעם הרביעית שלי בנינגה ישראל. לגבי עונה הבאה אני עדיין לא יודע אבל בינתיים אני ממשיך להתאמן חזק בטיפוס ולייצג את המדינה גם בתחרויות בחו"ל. בין כל האימונים אני גם מאמן וגם עובד בשיווק דיגיטלי ויצירת תוכן אורגני לרשתות החברתיות, גם לרשתות שלי וגם לרשתות של לקוחות וחברות מסויימות. קצת קשה לי להגיד מה יהיה אח"כ כי אני בן אדם שאוהב לעשות המון דברים. מה שבטוח זה שספורט אני אף פעם לא אפסיק לעשות.

לקראת אולימפיאדת 2024 בפריז פתחת בזמנו פרויקט מימון ההמונים, עמדת ביעד, מה התקדם מאז? 

ב-2020 פתחתי פרוייקט מימון למען ההכנות שלי לאולימפיאדת 2024 בפריז. הפרוייקט הצליח והצלחתי לגייס כסף ששימש כמעטפת להיותי ספורטאי שרוצה להגיע לרמות הגבוהות ביותר. בזכות הפרוייקט עברתי להתאמן אצל מאמן סלובני שאליו הייתי טס פעם בחודש למשך שבוע, טסתי למספר תחרויות בחו"ל ולמחנות אימונים ביפן ואוסטריה וטיפסתי ביחד עם המטפסים הטובים בעולם. אבל לצערי בשלב מסויים התמודדתי מול המציאות שהראתה לי שבאולימפיאדה הקרובה אני כנראה לא אהיה. כדי להגיע לאולימפיאדה בטיפוס צריך להיות בגמר אליפות העולם במקצה הקרב רב – משהו שאף ישראלי עדיין לא עשה או היה קרוב לעשות, או לנצח תחרות יבשת שזה אולי הסיכוי הכי טוב לישראלי בשביל להיכנס לאולימפיאדה וגם זאת משימה מאוד קשה. אבל אולי בשנה הקרובה נדע אם יש ישראלי שהצליח לכבוש את היעד הזה.

לא מעט עוקבות שאלו וכנראה מצפות לתשובה, מה עם זוגיות? 

בזמן צילומי העונה של נינגה ישראל הייתי בזוגיות שהספיקה להסתיים. היום אני רווק 

אם תגיע לגמר – מי השלושה שיהיו התחרות הכי גדולה שלך ?

במידה ואגיע לגמר אני ממש אשמח לא לראות שם את יוגב מלכה, ישי חלפון ואת שניאור מהכנופייה שעדיין לא ראינו אותו בטלוויזיה אבל ממה שראיתי באימונים – מפחיד.

אור מיניאלי, הערב בדו קרב המוקדמות בנינג'ה ישראל, 21:15, קשת 12

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בטטת כורסה שלמה ויצמן בעונה 5 של נינג׳ה ישראל

ראיון עם שלמה ויצמן מנינג׳ה ישראל

בטטת כורסה הזמר במסיכה סקר 9 המסיכות האחרונות

הזמר במסיכה – סקר 9 המסכות האחרונות