ראיון עם שלמה ויצמן מנינג׳ה ישראל

שלמה ויצמן הצטרף לרשימת כוכבי נינג'ה ישראל תחת הכינוי 'שלמה 300' כבר בעונה ה2. בעונה ה3 הוא אף התחרה בתחרות האולסטארס הראשונה בתולדות התכנית, וסיים במקום ה3 עם הקבוצה של יובל שמלא. עונה לאחר מכן סיים במקום ה4 בהאשיגו, עבר יציאה מתוקשרת מהארון, והיווה השראה לנערים בכלל ולקהל הדתי בפרט. והערב הוא מגיע לעונה הרביעית שלו כשהפעם יש לו מטרה ברורה – סוף סוף גמר.

שלמה ויצמן בעונה 4 של נינג׳ה ישראל. צילום: עודד קרני

לא כולם יודעים, אבל מאז העונה האחרונה, הנינג'ה הוא כבר לא התחום היחידי שאתה משקיע בו.

נכון, אני סטודנט למשחק שנה א בניסן נתיב ירושלים. קם ב7, עושה מדיטציה, עבודה עם הגוף, אימון כח, וב9:00 יוצא ללימודים עד 19:00. אחרי הלימודים או שאני עושה חזרות או מתאמן או עובד. יוצא לי לישון הרבה פחות משנה שעברה, אבל האמת היא שאני מרגיש שהאיזון בין הלימודים לאימונים עשה המון טוב, אני מגיע לעונה הזאת רעב מתמיד.

מה התחושות על המסלול לקראת ביצוע בעונת דו קרב שיכולה להסתיים עבור כל מתמודד תוך דקה ?

אין יותר מלחיץ מזה! בסוף היום זה לא רק שנה של עבודה, לספורטאים הוותיקים זה שנים, ו'המה אם' מלחיץ. אבל ברגעים כאלה אני בוחר להזכיר לעצמי כמה אני בר מזל ואסיר תודה על מה שכן יש לי, ושיש לי את ההזדמנות להתחרות בתחרות המטורפת הזאת.

הערב בדו קרב מחכה לך, לפי הפרומו, מתמודד חדש וקצת חצוף שלא מפחד מאף אחד. מה יותר מלחיץ, חדש שאתה לא מכיר את היכולות שלו או ותיק שכבר עלה פעם או יותר על המסלול ?

אני חושב שאי אפשר להתעלם מהעובדה שהתחרות כבר במוקדמות היא ראש בראש, וזה או אתה או הוא, אז המחשבות תמיד רצות. לי אישית היה יותר נח שלא הכרתי אותו, וזה עזר לי להתרכז בעצמי ובמה שאני צריך לעשות כדי לנצח.

פחדת מהגרלה שתציב אותך בדו קרב מול אחד מחברי הכנופייה ?

חד משמעית! מה שאנשים לא יודעים היא שאנחנו הספורטאים שמתחרים גם בליגה בארץ מכירים אותם טוב מאוד כבר שנים. הם התחילו להתאמן איתנו והרמה שלהם מאוד גבוהה, ולנו זה לא חדש. אני זוכר שראיתי את שניאור שעדיין לא ראיתם לפני כמה שנים מתאמן לבד על הסווינגים. כבר אז עברה בי המחשבה מה יקרה עם הילד הזה ימשיך להתמיד. יצא לי גם להתחרות לפני שנתיים עם התאומים גל ושיר שרים ועם עילאי דגן והם פשוט עוד אז היו הכי מהירים.

שלמה ויצמן, הערב במסלול המוקדמות של עונה 5 נינג׳ה ישראל. צילום: פיני סילוק

בקיץ טסת עם המשלחת הישראלית הראשונה לתחרות נבחרות שהתקיימה ושודרה בגרמניה, והיית למתמודד היחיד שעשה באזזר לנבחרת. מה מרגישים באותו רגע ?

מרגש מאוד. מי היה מאמין שהייתי ילד שאגיע למעמד כזה ואזכה לייצג את המדינה שלי בבמה הענקית הזאת? התחרות בגרמניה הייתה חוויה ייחודית גם בהיבט הקבוצתי, להיות חלק מנבחרת שיש לה מטרה אחת לייצג את ישראל הרגיש מאוד מיוחד. זה החזיר אותי קצת לתחושת שליחות שיש בצוות בצבא. בשניה שלחצתי על הבאזר , הסתכלתי על המסלול ועל דגל ישראל והרגשתי תחושת שייכות וגאווה אדירה למדינה שלי. המשפט הראשון שהיה לי חשוב להגיד למנחים זה שאני כל כך גאה לייצג את ישראל בתחרות כזאת ותודה על ההזדמנות.  

מאז העונה הקודמת, במהלכה יצא מהארון בראיון ב'ערב טוב עם גיא פינס', ויצמן גם מעביר הרצאות ומפגשים בהם הוא מספר את הסיפור האישי שלו.

אחת המתנות הכי גדולות שקבלתי בנינג׳ה זה דווקא מהשנים הראשונות שלי בתכנית שהגעתי עם הרבה ציפיות, נתתי הכל ונפלתי. זה היה לי מאוד קשה, אבל אז הבנתי שזאת המתנה הכי גדולה שאפשר לקבל בתוך התהליך הזה – לא לוותר ולהמשיך קדימה. זה חלק מהסיפור האישי שאני מעביר במפגשים, שם אני גם מדבר על הילדות בחיידר ובישיבה, ההבנה שאני הומו, על ההתמודדות הקשה שהייתה לי, הטיפולי המרה, הצבא, חרדות ואובדנות, על היציאה מהארון איך זה קשור למסע שלי בנינג׳ה.

אם תגיע לגמר – מי השלושה שיהיו התחרות הכי גדולה שלך ?

יהונתן הרן, יוגב מלכה, ומהכנופייה שניאור שמח.

שלמה ויצמן, הערב בדו קרב המוקדמות בנינג'ה ישראל, 21:15, קשת 12

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סקר הדחה 5 – הישרדות 2023

ראיון עם אור מינאלי מנינג׳ה ישראל